Miskit imelist(Pariis!)Pariisi maandudes olin vaimselt valmis suureks õppetöö alguseks, sest ette oli nähtud keelelaager. Mis tegelikult toimus? Tegelikult oli muidugi ka keeleõpe igapäevaseselt kavas, kuid sellega käis kaasas nii nalju elamusi, naeru ja uusi sõpru igast maailma nurgast! Kui mõtlete, et me seal kõik prantsuse keelt purssisime siis eksite rängalt, kasutusel olid ameeriklaste slängi täis inglise keel, Columbia poisi hispaania keele basic* laused, soomekeelsed tervitused, ülevoolavalt hiina keelt, palju muid keeli ja ei puudunud ka minu antud eesti keele kursused. Laagri lõpuks oskasid poisid juba eesti keeles teha enda lühitutvustuse, üksteist seaks kutsuda ning armastust avaldada.  Ainuke vastukarva pisiasi oli meie seltskonnale vara tõusmine. Kuid olgem ausad, oleks rumal oma aeg Pariisis lihtsalt maha magada.
Fun fact: Prantsusmaal on soomlane eestlase kaasmaalane!

Alguses olin ainuke eestlane, teised kolm tulid hiljem, sest nemad olid keelt märksa kauem õppinud ja soravaks saanud. Ma ei tundnud nendest absoluutselt puudust, kuid kui nad saabusid siis oli meeletult hea neid näha. Juba nädala jagu polnud ma oma nime tavapärase kõlaga kuulnud ja eesti keel helises korrektselt vaid minu häälepaeltel. Istusin rahulikult fuajees ja mida ma kuulen? ''Diana, tsau! Ma pean oma passi neile viima,'' hüüdis Hans ja nõnda jättiski mu süda patriootlikult löögi vahele.

Fotojäädvustused on ajaliselt ilmselt vales järjekorras, aga iga päev oli ilmeline, seega ei oma järjekord isegi tähtsust. Muide, laager kestis 25.ndast augustist kui 2. septembrini.

*NB! Ära loe kui Sa mu vanaema või ema ei ole... basic, see tähendab põhiline, tavaline või elementaarne.


Härra Leinasaar, kiri on teel!

Roheline kleit= pilgupüüdja ja komplimendimagnet

Juhin tähelepanu multifunktsionaalsele juukselõksule, mida on võimalik ka kirjaklambrina kasutada.


Eiffeli tornist on võimalik sellekujulist hambaharja osta kõigest viie euro eest.
Tornist avaneva vaate nautimiseks soovitan oma blogimise ebapädevuse tõttu raal või nutiseade vasakule küljele pöörata. Tänan mõistva suhtumise eest!


See Louvre on tegelikult Fiapi keldrikorrus.

Aitäh, Pariis! Ei mingeid vanusepiiranguid karussellidel!


Olivia(hiinlane) ootamatult meie lipuvärvides


Ausalt oli nii palav, et jäätis vääris seitset eurot.

Kui pesupesemise võimalus on, aga kuivatamiseks võimalused puuduvad. (Hiinlaste ja taiwanlaste koostöö tulemus)
See servus oli pühendatud Greetele :)Saia- ja suhkruteosed on siin elu aluseks

Veel üks toredus, toas oli meid 4 ja tagaplaanil paistva ukse lukustussüsteemi kaks poolt ei teinud omavahel koostööd, sest väga andekad ehitusmehed olid ühe poole ukse külge vale pidi kruvinud. (Nüüd tean, et esimene asi kohvrit pakkides peaks olema ikka kruvikeeraja)


Notre-Dame de Paris


Arc de Triomphe
Siit-sealt klõpse uitamisest

Üks väga muhe piknik, mille lõppedes avastasime end pargist luku tagant

Comments

Popular posts from this blog

Punasõstar (Pühendusega vahetusõpilastele!)

Lennujaamad

Ristiku tooni külapidu ja palju muud